Osteopātiskā ārstēšana

Īsumā par osteopātiju

Osteopātija – tā ir zinātne par veselības pārzināšanu, vadīšanu, balstīta uz fundamentālajām zinātnēm: anatomiju, fizioloģiju, histoloģiju, biomehāniku. Tā pārstāv vienu no zinātniskās medicīnas skolām. Osteopātijas pamatā ir viengabalaina pieeja cilvēka organismam un veselībai.

No osteopātijas viedokļa, veselība – tā ir triju sistēmu funkcionālās vienotības harmonija: skeleta-muskuļu, neiro-psihiskās un iekšējo orgānu sistēmas.

Osteopātiskā ārstēšana ir veiksmīgi savienojama ar citām medicīniskās ārstēšanas metodēm.

Sīkāk lasiet sadaļā: Par osteopātiju

Osteopātiskās ārstēšanas sākšana

Katram Centra speciālistam ir savs tālrunis, ar kura starpniecību var pieteikties uz konsultāciju. Visiem ārstiem, kuri pieņem pacientus Centrā, ir piešķirts "Osteopatijas doktora" nosaukums, ko apliecina diploms, kas iegūts atbilstoši starptautiskajam standartam. Ārsti pastāvīgi paaugstina savu kvalifikāciju un papildina zināšanas starptautiskas nozīmes kursos un semināros. Centrs sadarbojas ar osteopātiem no dažādām pasaules valstīm.

  • Osteopātsikās ārstēšanas pieņemšanas laiks var ilgt no 30 līdz 60 minūtēm.
  • Liels lūgums – nekavēt. Savādāk jūs samaziniet sava seansa ilgumu un sagādājat neērtības ārstam un pacientiem, kuri ir pierakstīti uz pieņemšanu pēc jums.
  • Ja kādu iemeslu dēļ jūs nevarat ierasties nozīmētajā laikā, būtu liels lūgums jau savlaicīgi piezvanīt un atteikt vizīti. Savu rindu gaidošie pacienti jums būs ļoti pateicīgi.
  • Paņemiet līdzi iepriekšējo izmeklēšanu (ja tādas ir bijušas) rezultātus – rentgenogrammas, ārstu slēdzienus, analīžu un dažādu funkcionālo izmeklēšanu rezultātus u.c.
  • Sagatavojieties tam, ka osteopātsikās izmeklēšanas un ārstēšanas gaitā var nākties izģērbties līdz apakšveļai.

Pieņemšanā pie osteopāta

Tāpat kā visas ārstu pieņemšanas, osteopātiskais seanss sākas ar anamnēzes (slimības vēstures) apkopošanu. Osteopāts jums palūgs pastāstīt par savām sūdzībām, pārciestajām slimībām, traumām, operācijām, dažādām izmeklēšanām un ārstēšanu.

Apskates gaitā osteopāts jums palūgs noģērbt virsdrēbes un veiks funkcionālus testus, kam būs vajadzīgs veikt tikai dažas kustības.
Visbiežāk pacients osteopātiskās ārstēšanas laikā atrodas uz kušetes guļus stāvoklī uz muguras vai vēdera, taču dažkārt arī var atrasties sēdus vai stāvus.

Apmeklējumu daudzums un biežums ir individuāli un ir atkarīgi no daudziem faktoriem – pacienta saslimšanas smaguma vai rakstura, vecuma, profesijas un dzīves veida. Vidēji sākotnējā osteopātiskā ārstēšana noris reizi nedēļā un ilgst 3-6 nedēļas. Vēlāk pārtraukumi starp seansiem var paildzināties no 4-8-12 nedēļām. Bieži vien osteopāts iesaka osteopātisko ārstēšanu apvienojumā ar fizioterapiju (ārstniecisko vingrošanu).

Jūs, bez šaubām, saņemsiet nepieciešamās rekomendācijas un sīkus skaidrojumus, kādā veidā saglabāt un uzlabot savu veselību.

Jautājumus varat uzdot sadaļā: Jautājumi/Atbildes