Eskulapi. Žurnāls “Laimīgie cilvēki”

Bonbinkovs Vladimirs Jautājumi vai komentāri

Osteopātija – tā ir filozofija, zinātne, māksla pārvaldīt veselību. Tas ir jauns medicīnas virziens, kas turpina savu attīstību, un kas ietver diagnostiku un ārstēšanu ar ārstu rokām. Osteopātija balstīta uz fundamentālajām zinātnēm: anatomiju, fizioloģiju, histoloģiju, biomehāniku.

Osteopātija nav jāpielīdzina manuālajai terapijai un hiropraksei. Ārsta veiktās manipulācijas šķiet diezgan vienkāršas. It kā cilvēks ierodas, viņam kaut ko velk, kaut kur uzspiež, un nav īsti nosakāms, cik lielā mērā dziļi pamatota ir katra kustība.

Pašlaik Latvijā strādā 9  ārsti-osteopāti, kuri ir ieguvuši osteopātijas doktora diplomu. Diplomus ir apstiprinājuši Eiropas Osteopātu biedrība. Ir izveidota Baltijas Osteopātu asociācija, kuras ietvaros tiek organizēti dažādi kursi un semināri.

Mēs neārstējam slimības, mēs ārstējam cilvēkus. Cilvēks saka: man sāp mugura. Tādā veidā viņš interpretē savu problēmu. Taču patiesais iemesls nav zināms – iespējams, viņš ir kritis vai pārpūlējies, vai arī saaukstējies. Ārsta uzdevums – izprast, kāds iemesls ir šīm sāpēm. Nevis tās novērst, bet izārstēt, darīt visu, lai tās neatkārtotos, izveidot reabilitācijas programmu konkrētajam cilvēkam.

Diemžēl daudzi pašlaik ārstēšanai lieto vienīgi medikamentus. Sāp galva – tablete, lauž kājas – tablete. Bet to darīt nedrīkst. Bieži vien zāles vienīgi novērš sāpes, bet nepalīdz atveseļoties.

Ārstēšana – tas ir vesels darbību komplekss, kuru spēj noteikt vienīgi ārsts. Jo bez zāļu pielietošanas terapijas pastāv virkne atveseļojošu pasākumu: rūdīšanās, dažāda veida vingrojumi, diēta u.c. Galvenais – neslinkot.

Osteopātija attiecināma uz tā saucamo "saudzīgo medicīnu", kaut gan atsevišķas manipulācijas var izraisīt diskomfortu un spēcīgu emocionālu reakciju. Dažkārt kabinetā ir dzirdama iekliegšanās, smiekli. Mēs vienmēr cenšamies cilvēkiem paskaidrot, ko un kāpēc mēs darām. Es cienu savus pacientus. Es pret viņiem attiecos kā pret tuviniekiem, un viņi to zina. Pie manis ir ieradies cilvēks, un es lepojos, ka viņš ir izvēlējies tieši mani. Viņa problēmu MĒS risināsim kopā, kā partneri, jo bez pacienta aktīvas dalības man nav pa spēkam ar to tikt galā.

 

Jautājumi vai komentāri

Zane

Viss lielākais paldies dakterim Bonbinkovam, par atgūto veselību, ļaujot dzīvot pilnvērtīgi! Jau 10gadus jūtos ideāli :)

26. maijs 2014

Jūsu jautājums vai komentārs